
Wij zoeken een nieuwe collega!
Wie geregeld in onze zalen komt, weet het: er beweegt wat bij Lumière. Vijf stadsbioscopen, verschillende cafés, honderden films per jaar, en duizenden bezoekers die

Wie geregeld in onze zalen komt, weet het: er beweegt wat bij Lumière. Vijf stadsbioscopen, verschillende cafés, honderden films per jaar, en duizenden bezoekers die

We vieren de herfstvakantie met de mooiste films voor het hele gezin. Ontdek een programma met hartverwarmende verhalen, Sintermaanlicht en spannende avonturen. Laat je verrassen

We love cinema! Dat vieren we op gepaste wijze van woensdag 17 tot zaterdag 20 september. Of je nu komt voor de geplande releases of
Cinema Cartoon’s is al sinds 1978 een gevestigde waarde in het Antwerpse stadsleven. De bioscoop opende met twee filmzalen in een voormalige chocoladefabriek in de Kaasstraat. Vier jaar later kreeg Cartoon’s een derde zaal, wat ruimte gaf voor een bredere programmatie.
Toen in september 2013 het lot van Cartoon’s onzeker leek, reageerden de Antwerpse filmfanaten krachtig tegen de sluiting van de cinema. De Lumière Groep, die toen ook al de stadsbiocoop Lumière Brugge uitbaatte, besloot de bioscoop over te nemen. Cinema Cartoon’s was gered en de filmliefhebbers kregen hun instituut terug. Door de jaren heen hebben duizenden filmfans er genoten van een fijne selectie van films.
Cinema Cartoon’s wil zich profileren als stadsbioscoop en kiest voor een gevarieerde filmkeuze die alle leeftijden kan bekoren, van verdiepende documentaires, bekroonde speelfilms, moderne klassiekers en kleine publieksfilms tot onconventionele genrefilms.
Cinema Lumière, dat zijn vier bioscopen in drie steden: Brugge, Antwerpen (Cinema Cartoon’s & Lumière Antwerpen) en Mechelen.